Files

  • sample
  • math
  • units

99
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
rice = 1kg=1 kg
🍗 = 4lb=4 lb
weight = sum@=2.8143694799999808 kg

smuggling cost = 14usd/kg=14 usd/kg
total cost = weight * smuggling cost=39.40117271999973 kg*usd/kg

num people = 5=5
each = total cost / num people=🤔